w sprawie rozpatrzenia skargi na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry
Uchwała Nr 184/XVIII/2004
Rady Miejskiej Jeleniej Góry
z dnia 24 lutego 2004r.
w sprawie rozpatrzenia skargi na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.
Na podstawie art. 229 pkt 3 ustawy z 14 czerwca 1960r. Kodeks Postępowania Administracyjnego /tekst jednolity Dz. U. z 2000 Nr 98 poz 1071/
uchwala się, co następuje:
§ 1
1. Po rozpatrzeniu skargi Pana Wiesława Szymianisa na Prezydenta Miasta w zakresie składanych wniosków o przyznanie lokalu mieszkalnego, Rada Miejska uznaje skargę za niezasadną.
2. Podstawy stanowiska Rady określa uzasadnienie uchwały.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Uzasadnienie do Uchwały Nr 184/XVIII/2004
z dnia 24 lutego 2004r.
Skarga Pana Wiesława Szymianisa jest nieuzasadniona z powodu odmowy przyjęcia proponowanych mu lokali zamiennych .
W szczegółności wymienionych niżej lokali a także nieuzasadnionych wymagań co do lokalu najmowanego obecnie .
Odrzucone propozycje lokali to:
1. Dnia 24 lipca 1989 r., zaproponowano Panu Szymianis lokal zamienny przy ul. Działkowicza 2a/102 w Jeleniej Górze składający się z dwóch pokoi , kuchni , łazienki , wc z ogrzewaniem miejskim i ciepłą wodą o powierzchni użytkowej 52,45 m 2- propozycja nie została przyjęta .
2. Dnia 1 lipca 1993 r wskazano lokal zamienny przy ul. Sygietyńskiego 7/3 w Jeleniej Górze składający się z dwóch pokoi, kuchni , wc i łazienki z centralnym ogrzewaniem i ciepłą wodą o powierzchni użytkowej 50, 36 m 2 propozycja również nie została przyjęta .
Propozycje 1i2 zostały odrzucone ze względu na zbyt duże koszty opłat za lokale z centralnym ogrzewaniem z sieci i ciepłą wodą .
3. W 1997 r., postawiono do dyspozycji lokal zamienny przy ul. Złotniczej 8/1 w Jeleniej Górze składający się z trzech pokoi , kuchni, łazienki , wc w mieszkaniu o łącznej powierzchni 77,52 m 2 w starych zasobach zgodnie z oczekiwaniem Pana Szymianis lecz propozycję tą również odrzucono .
4. Dnia 6 marca 2000 roku Wydział Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze Referat ds. Lokalowych po raz kolejny postawił do dyspozycji rodzinie Pana Wiesława Szymianis lokal zamienny przy ul. Plac Piastowski 4/7 w Jeleniej Górze .
Lokal zamienny składał się z trzech pokoi o powierzchni mieszkalnej 62,20 , kuchni o powierzchni 10,50 z wc i łazienką w mieszkaniu o łącznej powierzchni użytkowej 94,50m2.
Przedstawiając powyższe nie można uznać za zasadny zarzut dotyczący opieszałości lub braku dobrej woli ze strony Miasta Jelenia Góra w przekwaterowaniu rodziny Pana Szymianis do lokalu zamiennego .
Remont dachu na budynku przy ul. Drzymały 7 w Jeleniej Górze został wykonany we wrześniu 1998 r., a stolarka okienna wymieniona w 1999 r.
W lokalu Pana Szymianis od czasu wstawienia i zamontowania okien nie były one konserwowane przez najemcę lokalu ,co należy do obowiązków najemcy wynikających z treści zawartej umowy najmu . W chwili obecnej występują ubytki okitowania co sprawia , że okna ulegają systematycznemu niszczeniu .Ubytki na ścianie i suficie w pomieszczeniu łazienkowym są niewielkie , a ich uzupełnienie należy do obowiązków najemcy .W 1997 r., Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nr 4 w Jeleniej Górze wykonał wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej w pomieszczeniu łazienkowym , a prace odebrano bez żadnych zastrzeżeń co zostało potwierdzone przez najemcę .Zaczernienia na suficie w pomieszczeniu łazienkowym spowodowane są brakiem wentylacji oraz nie ogrzewaniem pomieszczenia .Powłoki malarskie ścian i sufitów łazienki od wielu lat nie były odnawiane .Orzeczenie mykologiczne nie potwierdziło zagrzybienia łazienki .
Budynek przy ul. Drzymały nr 7 nie ma stałej lokalizacji na cele mieszkalne bowiem decyzją nr 16/97 Wydziału Urbanistyki , Architektury i Nadzoru Budowlanego Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze z 12 maja 1997 r., uzyskano pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania lokalu mieszkalnego na lokal użytkowy- budynek w całości zakwalifikowany został jako obiekt użytkowy .
Substancja mieszkaniowa w zasobach komunalnych z roku na rok zmniejsza się gdyż lokale mieszkalne zbywane są na rzecz obecnych najemców po cenach preferencyjnych , a istniejące potrzeby zaliczane do priorytetowych jak wykwaterowania z budynków zagrożonych , nowe inwestycje miejskie ( budowa obwodnicy) oraz potrzeby bieżące w dużej mierze pochłaniają odzysk lokali z tzw. „ruchu ludności”.
Brak dobrej woli ze strony skarżącego , a przede wszystkim brak zdecydowania na przyjęcie jednej z ww. propozycji lokali zamiennych jak i wyszukiwanie co raz to nowych problemów , czynią największą szkodę samemu skarżącemu .
Rejestr zmian dokumentu
01.04.2004 10:14 | Utworzenie dokumentu. (Wojciech Hada) |
---|