w sprawie ustalenia struktur organizacyjnych formacji obrony cywilnej, czasów osiągania gotowości do działania oraz ich zadań i wyposażenia .

­

 

Zarządzenie Nr 921/2004

 

Prezydenta Miasta Jelenia Góra - Szefa Obrony Cywilnej Miasta Jelenia Góra

z dnia 30 grudnia 2004 roku.

 

w sprawie ustalenia struktur organizacyjnych formacji obrony cywilnej, czasów osiągania gotowości do działania oraz ich zadań i wyposażenia .

 

 

 

Na podstawie art. 17, ust. 6 i 7, art.138 Ustawy z dnia 21 listopada 1967 r.                  o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej (tekst jednolity Dz. U.    z 2002 r. Nr 21, poz. 205 z późniejszymi zmianami ), § 3 i § 4 pkt. 4, § 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z 25 czerwca 2002r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin (Dz. U. z Nr. 96 poz. 850 ) oraz § 3, 4 pkt. 2 i § 15 Zarządzenia     Nr 170 Szefa Obrony Cywilnej Województwa, Wojewody Dolnośląskiego z dnia 29 października 2004 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania systemu wykrywania      i alarmowania na terenie województwa dolnośląskiego

 

 

zarządzam :

 

§ 1

 

Należy utrzymywać Terenową Samodzielną Kompanię Ratownictwa Ogólnego           ( TSKRO ) w dotychczasowych strukturach organizacyjnych zgodnie z załącznikiem Nr 1 w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludności poszkodowanej w wyniku działań zbrojnych, klęsk żywiołowych, usuwania ich skutków i innych podobnych zdarzeń w tym zagrożeń środowiska naturalnego.

 

§ 2

 

Komendę Terenowej Samodzielnej Kompanii Ratownictwa Ogólnego wyznaczam w składzie :

- Komendant kompanii  - Dyrektor M.Z.K.

- Zastępca Komendanta kompanii - Prezes M.P.G.K Sp. z o.o.

- Szef kompanii - Przedstawiciel  M.P.G. K. Sp. z o.o.

 

§ 3

 

Pododdziały wchodzące w skład Systemu  Wykrywania i Alarmowania (zwane dalej SW i A ) na terenie miasta należy utrzymywać w strukturach organizacyjnych zgodnie z zał. Nr 2 w celu:

 

uzyskiwania informacji niezbędnych do organizowania ochrony ludności przed zagrożeniami związanymi ze stosowaniem środków rażenia, klęskami żywiołowymi;

awariami obiektów technicznych, skażeniami i zakażeniami, powodziami, pożarami lub innymi podobnymi zdarzeniami;

określenia rodzaju, miejsca, skali i skutków zaistniałych zagrożeń oraz oznaczenia stref niebezpiecznych;

ostrzegania i alarmowania ludności o zbliżającym się niebezpieczeństwie oraz informowania o zalecanych zasadach postępowania w wyniku zaistnieniu zdarzenia.

 

§ 4

 

Na bazie dotychczas istniejącego Rejonowego Ośrodka Analizy Danych i Alarmowania powołuję Powiatowy Ośrodek Analizy Danych i Alarmowania Jelenia Góra miasto (zwany dalej POADA Jelenia Góra miasto) .

 

§ 5

 

Szefa Miejskiego inspektoratu Obrony Cywilnej czynię odpowiedzialnym  za funkcjonowanie POADA Jelenia Góra miasto.

 

§ 6

 

Jednostki organizacyjne wyszczególnione w załączniku nr 2 wchodzą w skład SW i A miasta Jelenia Góra a formacje obrony cywilnej tworzone na ich bazie są formacjami o wyższym stopniu gotowości.

 

§ 7

 

Kierowników jednostek organizacyjnych o których mowa w § 6 czynię odpowiedzialnym za utworzenie i funkcjonowanie tych formacji obrony cywilnej.

 

§ 8

 

Na komendanta rejonowego plutonu analiz laboratoryjnych wyznaczam Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jeleniej Górze.

 

§ 9

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze :

 

1. określa jednostki organizacyjne analiz laboratoryjnych współdziałające z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Jeleniej Górze oraz ustala zasady organizacji, szkolenia specjalistycznego oraz prowadzenia analiz dla podległych jednostek organizacyjnych,

 

2. sprawuje nadzór nad działaniem w/w jednostek w zakresie wykrywania skażeń chemicznych i promieniotwórczych.

 

§ 10

 

Dla utworzonych formacji obrony cywilnej wchodzących w skład SW i A (zał.  2) kierownik zakładu formującego sporządza protokół zgodnie z załącznikiem nr 3 i przesyła go na adres Miejskiego Inspektoratu Obrony Cywilnej w Jeleniej Górze do dnia 30.03.2005 r.

§ 11

 

Do sprawowania nadzoru w ustalaniu szczegółowych struktur organizacyjnych formacji obrony cywilnej na terenie miasta, czasów osiągania gotowości do działania oraz ich zadań i wyposażenia czynię odpowiedzialnym Szefa Miejskiego Inspektoratu Obrony Cywilnej.

 

§ 12

 

Traci moc zarządzenie nr 61/2003 Prezydenta Miasta Jeleniej Góry z dnia 23 stycznia 2003 r. w sprawie ustalenia struktur organizacyjnych formacji obrony cywilnej, czasów osiągania gotowości do działania oraz ich zadań i wyposażenia.

 

§ 13

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

                                                                               Prezydent Miasta

                                                                              Jeleniej Góry

                                                                               Józef Kusiak 

 

 

 

 

 

Metryka dokumentu

Tytuł dokumentu:w sprawie ustalenia struktur organizacyjnych formacji obrony cywilnej, czasów osiągania gotowości do działania oraz ich zadań i wyposażenia .
Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta Jelenia Góra Uwaga: Strona Archiwalna !
Informację opublikował:Włodzimierz Belta
Informację wytworzył:
Data na dokumencie:Brak
Data publikacji:21.01.2005 09:23

Rejestr zmian dokumentu

pokaż
ukryj
21.01.2005 09:32 Usunięto załącznik "Załącznik Nr 3 do zarządzenia Nr 921 2004.doc" (Włodzimierz Belta)
21.01.2005 09:30 Dodano załącznik "Załącznik Nr 3 do zarządzenia Nr 921 2004.doc" (Włodzimierz Belta)
21.01.2005 09:30 Dodano załącznik "Załącznik Nr 2 do zarządzenia Nr 921 2004.doc" (Włodzimierz Belta)
21.01.2005 09:30 Dodano załącznik "załącznik nr 1 do zarządzenia Nr 921 2004.doc" (Włodzimierz Belta)
21.01.2005 09:23 Utworzenie dokumentu. (Włodzimierz Belta)