w sprawie organizacji i funkcjonowania stałego dyżuru na terenie miasta Jeleniej Góry
Zarządzenie Nr 1428/2006
Prezydenta Miasta
Jeleniej Góry
z dnia 2 lutego 2006r.
w sprawie organizacji i funkcjonowania stałego dyżuru
na terenie miasta Jeleniej Góry
Na podstawie art. 7 ust. 1, pkt 14, art.30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) oraz § 7 Zarządzenia Nr 214 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 21 listopada 2005r. w sprawie organizacji, uruchamiania i funkcjonowania stałego dyżuru województwa dolnośląskiego
zarządzam:
§ 1
- W celu zapewnienia ciągłości przekazywania decyzji Wojewody do uruchomienia realizacji zadań ujętych w „Planie operacyjnym funkcjonowania miasta Jeleniej Góry w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny” powołuję stały dyżur Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.
- Skład stałego dyżuru Prezydenta Miasta Jeleniej Góry stanowią etatowi pracownicy Miejskiego Inspektoratu Obrony Cywilnej (MIOC) pracujący na bazie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta. (PCZK).
- Stały dyżur pełniony będzie w pomieszczeniach PCZK przy ul. Sudeckiej 29 pokój 20 w systemie dwuzmianowym:
1. I zmiana - od godz. 800 – 2000
2. II zmiana - od godz. 2000 - 800.
- W razie potrzeby stały dyżur może być również uruchamiany w sekretariatach Urzędu Miasta – Pl. Ratuszowy 58 oraz ul. Sudecka 29 w systemie dwuzmianowym jak wyżej przez wyznaczonych pracowników Urzędu Miasta.
- Osoby do pełnienia w/w dyżurów wśród pracowników etatowych Wydziału Organizacyjnego i Kadr oraz Obsługi Technicznej wyznaczą naczelnicy tych wydziałów.
- Stały dyżur w jednostkach podległych i nadzorowanych przez prezydenta miasta kierownicy tych jednostek powołają w składach osobowych adekwatnych do potrzeb przy wykorzystaniu składu osobowego tych jednostek.
§ 2
Zadania wykonywane w ramach stałych dyżurów o których mowa w § 1 pkt.1 obejmują:
1. przyjmowanie oraz ewidencjonowanie i dostarczanie decyzji i informacji adresowanych do prezydenta lub jego zastępcy;
2. uruchamianie, w warunkach wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa państwa, procedur związanych z podwyższaniem gotowości obronnej państwa;
3. przekazywanie decyzji wojewody (lub uprawnionych organów) w sprawie uruchomiania określonych zadań wynikających z wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej państwa oraz przekazywanie prezydentowi lub jego zastępcy informacji o stanie sił uruchamianych podczas podwyższania gotowości obronnej państwa;
4. przyjmowanie oraz ewidencjonowanie i przekazywanie nakazanych informacji w ramach współpracy (współdziałania) z jednostkami organizacyjnymi.
§ 3
Uruchomienie stałego dyżuru o którym mowa w § 1 pkt.1 może nastąpić na podstawie:
1. decyzji Prezesa Rady Ministrów;
2. decyzji Wojewody Dolnośląskiego;
3. decyzji Prezydenta Miasta Jeleniej Góry i Zastępcy Prezydenta lub Szefa MIOC;
4. decyzji kierowników jednostek organizacyjnych , który stały dyżur utworzyli.
§ 4
Za opracowanie i aktualizację dokumentacji stałego dyżuru Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz za nadzór nad jego organizacją i funkcjonowaniem odpowiada Szef Miejskiego Inspektoratu Obrony Cywilnej w Jeleniej Górze.
§ 5
Dokumentacja stałego dyżuru winna być opracowana zgodnie z Instrukcją działania stałego dyżuru Prezydenta Miasta Jeleniej Góry jako dokument niejawny z klauzulą „ZASTRZEŻONE” i aktualizowana na bieżąco.
§ 6
Prezydent Miasta Jeleniej Góry zobowiązuje kierowników jednostek podległych i nadzorowanych przez prezydenta miasta do wydania zarządzenia w którym w/w jednostki określą osoby odpowiedzialne za organizacje i funkcjonowanie oraz utworzenie stałego dyżuru w swojej jednostce.
Dla stałego dyżuru należy opracować dokumentację zgodnie z Instrukcją działania stałego dyżuru Prezydenta Miasta Jeleniej Góry i utrzymywać ją w stałej aktualności.
Wykaz jednostek podległych i nadzorowanych zawiera załącznik nr 2.
§ 7
Zadania wykonywane w ramach stałego dyżuru pełnione przez jednostki organizacyjne podległe i nadzorowane przez prezydenta miasta:
1. przyjmowanie i ewidencjonowanie decyzji, poleceń i informacji przekazywanych w systemie służb stałego dyżuru oraz natychmiastowe zapoznawanie z ich treścią kierownika jednostki, a w razie jego nieobecności – jego zastępcy;
2. przekazywanie decyzji, poleceń i informacji prezydenta miasta i jego zastępcy kierownikowi jednostki organizacyjnej;
3. przekazywanie podjętych działań przez kierowników jednostek organizacyjnych prezydentowi miasta.
§ 8
Za opracowanie i aktualizację dokumentacji stałego dyżuru w podległych i nadzorowanych jednostkach organizacyjnych Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz za nadzór nad jego organizacją i funkcjonowaniem odpowiadają kierownicy tych jednostek organizacyjnych.
§ 9
System stałego dyżuru winien być utrzymywany w stałej gotowości do działania.
§ 10
Traci moc Zarządzenie Nr 5/97 z dnia 26.03.1997r. Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w sprawie funkcjonowania stałego dyżuru na terenie Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.
Prezydent Miasta
Jeleniej Góry
Józef Kusiak
Rejestr zmian dokumentu
15.02.2006 13:03 | Utworzenie dokumentu. (Włodzimierz Belta) |
---|