Zarządzenie Nr 88/2003
Prezydenta Miasta
Jeleniej Góry
z dnia 27 lutego 2003 roku
w sprawie przeprowadzania przetargów na wynajem komunalnych lokali użytkowych
Na podstawie itp. 30 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001r. Nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami), w związku z itp. 99 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 2002r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta (Dz. U. Nr 113, poz. 984 z późniejszymi zmianami) oraz § 1 ust. 1 i 2 Uchwały Nr 370/XXIX/2000 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 14 listopada 2000r. w sprawie zasad gospodarowania komunalnymi lokalami użytkowymi na terenie miasta Jelenia Góra – zarządza się co następuje:
§ 1
1. Wykaz lokali wytypowanych do przetargu podaje się do publicznej wiadomości w lokalnej prasie, na tablicach ogłoszeń w Urzędzie Miejskim oraz w zakładach gospodarki mieszkaniowej na co najmniej 7 dni przed dniem przetargu.
2. Prezydent Miasta zastrzega sobie prawo wycofania z przetargu poszczególnych lokali bez podania przyczyn oraz wprowadzania zmian na liście lokali wytypowanych do przetargu, do ostatniego dnia przed dniem przetargu.
§ 2
Do przetargu typowane są lokale w aktualnie istniejącym stanie technicznym.
Szczegółowe informacje na ten temat przekazywane są :
3) w wykazach przetargowych na tablicach ogłoszeń,
2) przez zakłady gospodarki mieszkaniowej umożliwiające oglądanie lokali,
3) przez prowadzącego licytację w dniu przetargu.
§ 3
1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium (w miejscu i terminie określonym w informacji przetargowej).
2. Wysokość wadiów dla poszczególnych lokali ustala się w oparciu o stawki czynszu za 1 m2 powierzchni, określone przez Radę Miejską, pomnożone przez powierzchnię użytkową lokalu.
3. Prezydent Miasta zastrzega sobie prawo ustalania dla konkretnych lokali wyższego wadium.
4. Wadium zwraca się osobom, które lokalu nie wylicytowały.
5. Wadium, w przypadku wylicytowania lokalu nie podlega zwrotowi i zaliczone jest na poczet pierwszego czynszu.
6. Wadium nie podlega zwrotowi również w przypadku wylicytowania lokalu przez kontrahenta, w sytuacji, gdy odstąpił on od podpisania umowy najmu wylicytowanego lokalu.
W uzasadnionych przypadkach Prezydent Miasta może odstąpić od tej zasady.
§ 4
1. Ustala się 7 – dniowy termin od dnia przetargu, w którym winna być podpisana umowa najmu na wylicytowany lokal. Po tym terminie uprawnienia do zawarcia umowy najmu lokalu wygasają.
2. Wnoszone w tym czasie podania, pisma i zastrzeżenia co do stanu technicznego lokalu, przynależnych do niego pomieszczeń dodatkowych, ustalonej wcześniej funkcji itp. Nie wstrzymują terminu, o którym mowa w ust. 1.
§ 5
1. W przypadku wylicytowania lokalu i nie podpisania umowy w terminie określonym w § 4 ust. 1, warunkiem przystąpienia tej samej osoby do kolejnego przetargu na wylicytowany wcześniej lokal, jest wpłacenie, oprócz wadium, kwoty stanowiącej równowartość co najmniej 1 miesięcznego czynszu, wg stawki wylicytowanej przez tę osobę na poprzednim przetargu.
2. Dotyczy to również członków najbliższej rodziny, wspólników i pełnomocników osoby wymienionej w ust. 1.
§ 6
1. W przypadku nie podpisania umowy najmu lokalu przez osobę, która wygrała przetarg, lokal może być oddany w najem osobie, która wprawdzie nie wygrała przetargu, ale podczas przebiegu licytacji proponowała kwotę czynszu nie mniejszą niż 90% najwyżej oferowanej i wylicytowanej stawki. Kwota ta stanowi podstawę do naliczania przez właściwy zakład gospodarki mieszkaniowej obowiązującego czynszu za najem lokalu.
2. Warunkiem zawarcia umowy najmu z osobą określoną w ust. 1 jest wpłacenie przez nią przed przejęciem lokalu, kwoty odpowiadającej pełnemu czynszowi, ustalonemu wg zasady wyżej określonej.
3. Prezydent Miasta w szczególnie uzasadnionych przypadkach może określić inny termin powstania obowiązku płatności, o której mowa wyżej.
§ 7
W przypadku ubiegania się o najem lokalu w trybie § 6 więcej niż 1 osoby, pierwszeństwo w zawarciu umowy najmu przysługuje tej osobie, która proponowała najwyższą stawkę czynszu.
§ 8
1. Do przetargu o najem komunalnych lokali użytkowych nie będą dopuszczone osoby, które są dłużnikami Miasta Jelenia Góra oraz miejskich jednostek organizacyjnych z tytułu najmu lokalu użytkowego, dzierżawy gruntu lub podatku od nieruchomości oraz innych zobowiązań, i które do dnia przetargu nie uregulowały ciążących na nich zobowiązań.
2. W przypadku wylicytowania lokalu na przetargu przez osoby, o których mowa w ust. 1 i nie uregulowania przez nie, do dnia podpisania umowy, zobowiązań, o których mowa w ust. 1 – nie zostanie z nimi nawiązany stosunek najmu. Osobom tym nie przysługuje też zwrot wpłaconego przez przetargiem wadium.
3. Regulacje ust. 1 i 2 dotyczą także wspólników dłużnika jak również najbliższej rodziny, pozostającej we wspólnym gospodarstwie domowym.
§ 9
Oddawanie w najem komunalnych lokali użytkowych może następować również w drodze przetargu ofertowego, każdorazowo ogłaszanego w lokalnej prasie.
§ 10
Przetargi organizuje i przeprowadza, pod nadzorem Prezydenta Miasta, Wydział Inicjatyw Gospodarczych.
§ 11
Zarządzenie podlega ogłoszeniu na tablicach ogłoszeń w Urzędzie Miejskim oraz w zakładach gospodarki mieszkaniowej.
§ 12
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 27 lutego 2003r. i ma zastosowanie we wszystkich przetargach przeprowadzanych po tym terminie.
§ 13
Traci moc Uchwała Nr 200/98 Zarządu Miasta Jeleniej Góry z dnia 9 października 1998r. w sprawie szczegółowych regulacji związanych z przeprowadzaniem przetargów na wynajem komunalnych lokali użytkowych.
PREZYDENT MIASTA
JELENIEJ GÓRY
JÓZEF KUSIAK
Metryka dokumentu
ukryjUwaga: Strona Archiwalna !
Rejestr zmian dokumentu
07.06.2004 09:14 | Edycja dokumentu (Elżbieta Kopecka-Malara) |
---|---|
24.06.2003 10:06 | Utworzenie dokumentu. (Leszek Wierzbicki) |